Starocie: Walizki, skrzynie, palety – z czego można zrobić stolik? Kawa na ławę

2

Mieszkanie zaprojektowane przez profesjonalistkę. Trzy miesiące czekania i jaki efekt, po remoncie trudno je rozpoznać. Głębokie, ciemne kolory, które 2 lata wcześniej ożywiały salon, zniknęły ze ścian. Do łask wróciła biel, która przestała być nudna – stała się odprężająca. Ściany, meble, teraz wszystko jest białe. Nad barkiem nisko kołyszą się lampy, wiszą tak nisko, że prawie odbijają się w lampce wina. Pośrodku stoi stolik ze starej palety. Lakierowany staroć pokryty szkłem pasuje jak ulał do nowego mieszkania mojej kuzynki. Koszt – ‚jedyne’ 350 zł.

Stoliki ze staroci

Od mniej więcej 300 zł ceny stolików, które powstają ze staroci – palet, walizek, skrzyń – szybują w górę. A górne granice sięgają nawet 1000 zł. Płacimy za dobry pomysł, duszę starocia, czyli im starszy, tym lepszy i droższy, i przeważnie za eko materiały, którymi jest pokryty. Z meblami jak z jedzeniem: ma być prosto, zdrowo i samodzielnie. Jednych ten nowy trend vintage w designie dziwi (że to hipsterstwo i naciąganie), innych przeciwnie – ciekawe pomysły w prostej formie inspirują, zwłaszcza gdy forma ta ma historyczną wartość, a pracę wykonano samemu. DO IT YOURSELF i handmade zyskują w Polsce popularność, coraz więcej osób więc odświeża starocie własnoręcznie. Dziś odrobina porządnej ręcznej roboty. Kawa na ławę!

Stolik nocny z oryginalnej wojskowej skrzyni wykonany przez Re-Inkarnację. Malowany ekologicznymi bejcami. Re-inkarnacja.pl

Starocie. Stolik kawowy z oryginalnej wojskowej skrzyni
Starocie. Stolik kawowy z oryginalnej wojskowej skrzyni

Rustykalny stolik ze starej skrzyni. Re-inkarnacja.pl

Starocie, skrzynia vintageStolik ze starej walizki. O starociach tego typu już było. Pinterest.com

Starocie. Stara walizka jak nowaStolik z palet, przeszklony z kółkami. Pinterest.com

Starocie, stolik-paleta vintagePraktyczny stolik-szafka. Pinterest.com

starocie, stolik vintage

Dyskusja2 komentarze

Skomentuj