Pchli targ: Sąsiedzi wystawili ciuchy i starocie na ulicę. Jak minęło Wam Jazdowisko?

0
Pchli targ, starocie
Pchli targ Jazdowisko na Saskiej Kępie

Idę w stronę Zamku, a przynajmniej próbuję iść, ale ktoś lub coś stale blokuje mi drogę. W niedzielne popołudnie na cichej ulicy, która nie łączy się z żadną inną, jest korek. Na chodniku, trawie i ulicy w idealnym porządku leżą starocie, a na sznurkach rozwieszonych między zakazem parkowania a latarnią wiszą ciuchy – powód całego zamieszania. Od 12.00 trwa tu sąsiedzki pchli targ, czyli Jazdowisko, które z z każdą edycją staje się coraz bardziej popularne i powoli rozprzestrzenia się na inne dzielnice Warszawy; zresztą wyemigrowało z Żoliborza.

Sprzedają głównie młodzi, choć zdarza się i starsza pani, która wciska mi serię miłosnych bestsellerów. Odmawiam. Dalej pan ze starociami, który oferuje mi… siebie. Odmawiam i uciekam. Idę w stronę stoiska, nad którym wisi sznur kolorowych sukienek. Łapię je w kadr, gdy nagle pojawia się dziewczynka…

Pchli targ, starocie

Przy ulicy Jazdów jest wszystko: design, fashion, vintage. Na pchlim targu zbierają się sąsiedzi, ci bliżsi i ci dalsi, i godzinami sączą kawę, którą sprzedaje pani w minibusie, plotkują, śmieją się, uśmiechają do zdjęć. Przy okazji sprzedają, co mają: od staroci, które można kupić na Kole (stare sztućce, porcelana, książki), po winyle, rowery i ciuchy z szafy sąsiadki. Na paru kaflach płyty chodnikowej powstają minibutiki z asortymentem rozwieszonym na metalowych wieszakach, prawie jak w sklepie. W definicji staroci mieszczą się i buty. Za małe, za ciasne, z poprzedniego sezonu. Znajdują tu nowych właścicieli i zmieniają status na ‘new’. To jeden wielki second hand na świeżym powietrzu.

Pchli targ Warszawa. Gdzie i kiedy polować na starocie:

Kolejne Jazdowisko już 27 lipca. Z kolei 26 lipca w 8 Stóp Cafe po drugiej stronie Wisły odbędzie się praska wyprzedaż garażowa.

Pchli targ, starocie - second hand na świeżym powietrzu

Pchli targ Jazdwisko. Starocie
Pchli targ Jazdowisko. Starocie

Pchli targ, starocie - prowizoryczne stoiska

Pchli targ, starocie - sukienki

Skomentuj